Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Türkiye’deki Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun, ülkemizdeki 13 casinonun düzenli ararlıklarla yüklü miktarda dövizi yurt dışına çıkardığının tespit edildiğini açıklaması ve Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca söz konusu banka hesaplarında bulunan 100 milyon dolara tedbir konulmasının, ülkemizde dönen karanlık işlerin ibret verici bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Hükümetten açıklama talep eden Sonüstün, “ Ne acıdır ki, olup bitenlerden CTP, DP, HP, TDP koalisyon hükümetinin haberi bile yoktur” dedi.

“ Ülkemizin uluslar arası alanda insan kaçakçılığı, kadın ticareti ve kumarhane cenneti olarak anılması ayrı bir utanç kaynağıdır” diyen Sonüstün, “ Eğer çağdaş dünyada yerimizi almak istiyorsak, bundan bir an önce kurtulmalıyız” dedi.

Uluslar arası hukukun parçası olmaktan başka çare yoktur.

“ Çözümsüzlük politikaları sonucu dünyadan izole olmuş olan kuzey Kıbrıs’ın, çözümle birlikte uluslar arası hukukun parçası olmaktan başka çaresi yoktur” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, barış ve demokrasi güçlerinin öncelikli mücadele alanının bu olduğunu vurguladı.

Başınızı kuma sokmaktan vazgeçin.

4’lü koalisyon hükümetine, “ Başınızı kuma sokmaktan vazgeçin” çağrısında bulunan Sonüstün, ülkede sıkı denetimlerin yapılması ve suç merkezlerinin kapatılmasını talep etti.