İzcan: Halkımızı sandığa giderek TKP YG’ye mühür vurmaya çağırıyoruz. Sandığa gitmeyip suskun kalmak rejime verilecek en büyük destektir.

Yazan |6 Ocak, 2018|

BKP- TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan halkı sandığa giderek oy pusulasında 3.  Sırada bulunan TKP Yeni Güçlere mühür vurmaya çağırarak, sandığa gitmeyip suskun kalmanın rejime verilecek en büyük destek olduğunu vurguladı.

7 Ocak seçimlerinin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, toplumun değişim ve kurtuluş yönünde karalı davranarak, statükocuların iktidarından kurtulacağına inandığını vurguladı.

“ […]

BKP: Evimizin içini temizlerken, Kıbrıs sorununun çözümünü hiç akıldan çıkartmayalım.

Yazan |5 Ocak, 2018|

Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu, ülkenin içinde bulunduğu bu zor koşullarda halkı sandığa giderek değişim yönünde tavır koymaya çağırdı.

“Evimizin içini temizlemek şarttır” diyen BKP Merkez Yürütme kurulu, “Bunun için mücadele ederken, Kıbrıs sorununun çözümünü hiç akıldan çıkarmamak gerekmektedir” dedi.

Siyasi sorunun olduğu yerde, ekonomik istikrar olmaz.

“Siyasi sorunun olduğu yerde ekonomik istikrar olmaz” diyen BKP Merkez […]

BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı, güvenlikli bir ülke için her türlü tedbiri alacaktır.

Yazan |4 Ocak, 2018|

BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, ülkede artan uyuşturucu patlamasına dikkat çekerek, “Bir günde 23 tutuklama gerçekleştirilmesi işlerin hangi noktaya tırmandığını göstermektedir” dedi.

“KKTC’yi sorma gir hanına çevirenler, çocuklarımızın zehirlenmesinden sorumludurlar” diyen İzzet İzcan, BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı’nın ilk yapacağı işlerin başında güvenlikli bir ülke için her türlü tedbiri almak olacaktır” dedi.
Halkımızı, […]

Barış, eşitlik,özgürlük ve adalet mücadelesi bir bütündür.

Yazan |1 Ocak, 2018|

BKP, TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan katıldığı televizyon programında halkı değişim ve kurtuluş ittifakına destek olmaya çağırdı.

İzcan, 7 Ocak seçimlerinin rejim ve bu düzeni benimseyenlerle TKP- Yeni Güçler BKP ittifakı arasında geçtiğini, TKP Yeni Güçler BKP ittifakının ortaya koyduğu program ve çalışmaların bunun en bariz göstergesi olduğunu söyledi. “ Programımızın 1. Maddesi Birleşik […]

2018’in demokrasi, adalet ve çözümün yılı olması için kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz.

Yazan |30 Aralık, 2017|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yayınladığı yeni yıl mesajında, 2018 yılının demokrasi, adalet ve çözümün yılı olması için kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.
            UBP-DP Hükümeti’nin statükoyu  muhafaza ederek devamını sağladığını vurgulayan İzcan, “Büyük iddialar ile hazırlanan hükümet programı yalan olmuştur. Yolsuzluk ve usulsüzlükler örtbas edilmiş, çalışanların sosyal haklarına saldırılar artmış, üreticiler […]

Televizyondayız.

Yazan |29 Aralık, 2017|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, yarın sabah  08:30’da Kanal T’de Sethat İncirli’nin  1 Ocak 2018 Pazartesi ise  gece saat 20:00’de ADA TV’de Elçin Şahmaran’ın programına katılacaktır.

Laik demokratik eğitimden asla taviz verilemez.

Yazan |29 Aralık, 2017|

BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan laik eğitim anlayışından uzaklaşan bir eğilimin ülkeye hakim olmasından duyduğu endişeyi dile getirdi.

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde yaşananların beklenen gelişmeler olduğunu belirten İzcan, “ Siz, demokratik, laik eğitim sistemi yerine Suni İslam’a dayalı bir müfredatı benimserseniz olacağı buydu” dedi.

“Hıristiyanlara ait yeni yılı kutlayamazsınız” diyerek tavır geliştiren bir […]

Önce vatandaşlık verdiler, şimdi oy istiyorlar.

Yazan |27 Aralık, 2017|

BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, UBP-DP hükümetinin her geçen gün batağa battığını, skandal üstüne skandal yaşadığını belirterek, “Korkunun ecele faydası yok, geldiğiniz gibi gideceksiniz” dedi.

Dış İşleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun SMS yoluyla, vatandaş yaptıklarından oy istemesini yeni bir ayıp olarak yorumlayan İzzet İzcan, “Halkımız her şeyin farkındadır, sizlere hak ettiğiniz dersi 7 […]