İş kazalarının önlenememesi kanayan yaramızdır.

Yazan |18 Haziran, 2018|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, İsmail Kızıldemir isimli inşaat işçisinin,  Karpazdaki Concorde Otel inşaatından düşerek yaşamını yitirdiğini belirterek, “İş kazalarının önlenememesi, kanayan  yaramızdır” dedi.

Bayram günü meydana gelen kazanın, ülkemizdeki çalışma koşullarının durumunu ortaya koyduğunu vurgulayan Sonüstün, ‘kâr daha fazla kâr’ hırsıyla yanan sermaye kesimin karakterini ortaya koyduğunu belirtti.

Hükümeti, iş kazalarını önleyici tedbirler almaya […]

BKP Bayram Mesajı Yayımladı.

Yazan |14 Haziran, 2018|

 

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, yayımladığı bayram mesajında, halkın Ramazan Bayramı’nı kutlayarak barış dolu aydınlık yarınlar diledi.
Kıbrıs Türk toplumunun Ramazan Bayramı’nı büyük ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile boğuşarak karşıladığını belirten  İzcan, çözümsüzlük ve Kıbrıs sorununda belirsizliğin Kıbrıslı Türkleri toplumsal yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini kaydetti.
Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve kimliğini koruma […]

Meclisin toplanamaması, siyasi partilerin keyfi engellemesinden kaynaklanıyor.

Yazan |13 Haziran, 2018|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, iki gün üst üste nisap sorunu nedeniyle meclisin toplanamaması, mecliste bulunan siyasi partilerin, meclisin çalışmalarını keyfi şekilde engellemesinden kaynaklandığını belirtti.

“Seçim meydanlarında halka hizmet için yarıştıklarını söyleyenler, en küçük fırsatları olumsuz biçimde değerlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

 

            Meclisteki partilerin tek derdi, kendi koltuklarını korumaktır.

Sağlık, eğitim, ekonomi, tarım, işsizlik […]

Nikos Anastasiyadis’ten, görüşmelerle ilgili net tavır bekliyoruz.

Yazan |11 Haziran, 2018|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, müzakerelerin yeniden başlamasını talep etti. Görüşmelerin çıkmaza girdiği Crans-Montana zirvesinin üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen, oyalama taktikleri ile zaman geçirildiğini dile getiren İzcan, Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiyadis’ten  durumunu netleştirmesini istedi.

“Görüşme yapmadan sonuç elde etmek mümkün değildir” diyen İzzet İzcan, Türkiye’deki 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından görüşme […]

5000 öğrenci Çanakkale kampına taşınırken Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit susuyor.

Yazan |9 Haziran, 2018|

Birleşik Kıbrıs Partisi Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, AKP’nin, Kıbrıs’ın kuzeyinde suni İslam’a dayalı örgütlenmesinin son sürat devam ettiğini belirterek, “  Kıbrıs’ın Kuzeyinde yapılanmasına açıkça göz yumulan dini dernek ve tarikatlar bilinçli ve örgütlü bir şekilde uygulanan toplumu dönüştürme projesinin bir parçasıdır. Bu yapılanmaların amacı, Kıbrıs Türk toplumunun laik, çağdaş yaşam biçimini suni İslam’a dayalı, […]

Kozanköy’de tepki ortaya koyanlar ırkçıdır.

Yazan |8 Haziran, 2018|

BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Taşınmaz Mal Komisyonu tarafından, Kıbrıslı Rum Nikolas Skurdis’e  Kozanköy’de bulunan arazisinin verilmesi karşısında ortaya konan tepkileri, ırkçı yaklaşımlar olarak yorumladıklarını açıkladı.

“Taşınmaz Mal Komisyonu, yasa ile kurulmuş olup, Avrupa İnsan Hakları Komisyonu tarafından kabul edilmiştir” diyen Salih Sonüstün, “Bir avuç fanatiğin, Kıbrıs Türk toplumunu maceraya sürüklemesine izin verilmemelidir” dedi.

“Kıbrıs’ın kuzeyinde kurulan […]

Askersiz ve silahsız bir Kıbrıs istiyoruz.

Yazan |6 Haziran, 2018|

Fanis Hristodulu başkanlığındaki Kıbrıs Barış Konseyi heyeti, Birleşik Kıbrıs Partisi’ni ziyaret etti. BKP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs sorunu ve 10 Haziran Pazar günü Limasol’da Ağrotur  İngiliz Üslerine karşı düzenlenecek barış yürüyüşü ele alındı.

BKP Genel Başkanı İzzet izcan görüşme sonrası yaptığı açıklamada, BKP’nin 10 Haziran 2018 tarihinde yapılacak barış yürüyüşüne katılacağını, ülkemizde bulunan İngiliz Üslerinin […]

Sağlıklı bir ortamda yaşamak tüm vatandaşların hakkıdır.

Yazan |5 Haziran, 2018|

              Birleşik Kıbrıs Partisi 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, sağlıklı bir ülke olmanın yolunun temiz bir çevreden geçtiğini vurgulayarak, bu yönde alınması gereken uzun bir yol olduğunu belirtti.

“Yerel ve merkezi yönetimlerin halkı da katarak, etkin bir yönetim sergileyerek, halk sağlığını koruması gerekmektedir” diyen […]