BKP Merkez Yürütme Kurulu: BM Genel Sekreteri en erken zamanda görüşmeleri başlatmalıdır

Yazan |23 Eylül, 2023|

BKP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın , Kıbrıs sorununun çözüm zeminini ısrarla değiştirme çabası içerisine girmesini reddettiklerini açıkladı.
“ Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma, tehlikeli olduğu kadar, sorunun çözümüne hiçbir katkı sağlamayacak niteliktedir “ diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıslı Türkler adına konuşma yapma yetkisine sahip olmadığını […]

İzzet İzcan: KIB-TEK’te yaşanan istihdam rezaletini kınıyoruz

Yazan |15 Eylül, 2023|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, KIB-TEK’te yaşanan istihdam rezaletinin ibret verici olduğunu söyledi.
“ Siyasilerin, Polis Genel Müdürü’nün, Yönetim Kurulu Üyeleri’nin, hatta Sendika Başkanı’nın bile evlat ve akrabalarının sınavsız, torpille işe alınmaları utanılacak bir olaydır “ diyen İzzet İzcan, her fırsatta KIB-TEK halkın malıdır diye ortaya çıkanların, halka yalan söylediğini vurguladı.
Kuzey Kıbrıs’ta çürümüşlüğün her […]

BKP: Özgürlük ve barış için mücadeleye devam

Yazan |31 Ağustos, 2023|

BKP Merkez Yürütme Kurulu, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, tüm dünya ve ülkemizin, barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğunu belirterek, Kıbrıs sorununun çözümü ve barışın kökleşmesi için kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceklerinin altını çizdi.
Her iki toplumdaki milliyetçi ve şoven hareketlerden […]

İzzet İzcan: Çözüm sürecini provokasyonlarla engelleyemezsiniz

Yazan |28 Ağustos, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, çözüm sürecinin provakasyonlarla engellenmesinin mümkün olmadığını söyledi.
“ Önce Apostolos Andreas Manastırına mescit yapmaya çalıştılar, sonra oradaki papaza hakaretler yağdırdılar, en sonunda ise Pile yolunu yapacağız diye, ara bölgeyi ihlal edip BM askerlerine saldırdılar. Kıbrıs Türk toplumunu suçlu sandalyesine oturtup rezil oldular “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Şimdi […]

İzzet İzcan: Kıbrıslı Türkleri suçlu sandalyesine oturtamazsınız.

Yazan |23 Ağustos, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Pile’ye yol yapılacağı gerekçesi ile Ankara’daki AKP hükümeti ve onun yerli temsilcileri tarafından ortaya konan şiddet eylemlerini kınadı.
“ Kuzey Kıbrıs Anayasası geçici 10. maddesine göre iç ve dış güvenlikten sorumlu bulunan askeri çevrelerin ve onların Türkiye’de bağlı bulunduğu kurumlar tarafından BM yetkililerine karşı düzenlenen saldırılar ile Kıbrıslı Türklerin hiçbir ilgisi […]

İzzet İzcan: Kuzey Kıbrıs’ta, asker ağırlıklı militarist bir rejim vardır

Yazan |10 Ağustos, 2023|

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, gazeteci Ali Kişmir’in, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Ankara tarafından yapılan müdahaleleri eleştirdiği yazısı ile ilgili olarak, Ağır Ceza Mahkemesinde 10 yıl hapislik istemiyle yargılanmasının, Kuzey Kıbrıs’taki asker ağırlıklı militarist rejimin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu vurguladı.
“ Demokrasicilik oyunu oynanan Kuzey Kıbrıs işte budur “ diyen İzzet İzcan, yıllar önce Özker Özgür […]

İzzet İzcan: Fikri Bey kime ne vereceğini tespit etmiş.

Yazan |3 Ağustos, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Fikri Ataoğlu’nun “ Yeni turizm yatırımları için alçak orman arazilerini tespit ettik “ şeklindeki açıklamasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Demokrat partinin misyonu bellidir.
“ Öyle görünüyor ki, Fikri bey kime ne vereceğini tespit etmiş, Kuzey Kıbrıs’ta bakir kalan orman arazilerini yandaş sermaye guruplarına […]

İzzet İzcan: İbrahim Benter’in kaçıncı provokasyonu ?

Yazan |27 Temmuz, 2023|

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, hristiyan dünyası için kutsal kabul edilen Apostolos Andreas Manastırının iki odasının, mescide dönüştürülmesi kararının geri alınmasını talep etti.
“ Bu Evkaf Genel Müdürü İbrahim Beter’in kaçıncı provokasyonu ? “ diye soran İzzet İzcan, toplumlar arası yumuşamanın konuşulduğu bu günlerde, toplumları tahrik edecek davranışlardan uzak durulması gerektiğini belirtti.
“ Kıbrıs’ta yaşayan insanlar […]