Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi Dr. Ahmet İşbeceren, ülkede artan kundaklama eylemlerinin ve cinayetlerin nereye doğru gittiğimizin bir göstergesi olduğunu belirterek acil güvenlik tedbirlerinin alınmasının şart olduğunu vurguladı.

Mağusa’da  BIGBOSS isimli barın kundaklanması ve bunun sonucunda bar içerisinde bulunan bir çalışanın yanarak hayatını kaybetmesi ülkede güvenliğinin kalmadığının en bariz göstergesidir diyen Dr. İşberecen, “Ülkeyi kumarhane ve gece kulübü cennetine dönüştürüp, sorma gir hanına çevirenler yaşananlardan sorumludurlar” dedi.

Temiz, dürüst ve kendiyle barışık bir toplum yaratacağız.

“BKP, KKTC’nin kara para aklama, uyuşturucu ve fuhuş cennetine dönüştürülmesini asla kabul etmemektedir” diyen Dr.İşbeceren,bu olay yaklaşan genel seçimlerinde UBP-DP hükümetinden kurtulmamız için yeterli bir sebeptir” dedi.

“Temiz, dürüst ve kendiyle barışık bir toplum yaratmak için BKP-TKP Yeni Güçler ittifakının güçlü bir grup olarak parlamentoda yerini alması yaşanan ekonomik ve sosyal sorunların aşılmasında önemli bir etken olacaktır” diyen Dr.İşbeceren, halkı sandığa giderek BKP-TKP Yeni Güçler ittifakına destek olmaya çağırdı.