Birleşik Kıbrıs Partisi  Genel Başkanı İzzet İzcan, yaptığı yazılı açıklama ile UBP-DP hükümetini  ülke kaynaklarını çıkar guruplarına peşkeş çekmekten vaz geçmeye çağırdı.

Hangi bakanın oğlunun hesabına iki milyon dolar yatırıldı.

“Son dönemde artarak devam eden yolsuzluk ve usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, hangi bakanın oğlunun hesabına İki milyon dolar yatırıldı diye sordu. Olayın basına yansıdığını ve bu konuda ilgililerin açıklama yapmasını talep eden İzzet İzcan, “Devlet  malı deniz yemeyen domuz” deyimine uygun hareket edildiğini söyledi.

UBP-DP azınlık hükümetinin Cumhuriyet Meclisi’ne göndererek ivedilik talep ettiği Taşınmaz hazine malları kiralama ve değerlendirme değişiklik yasa tasarısı arkasında yatan niyetin yağma ve talana devam etmek olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bu hırsızlıklara son verilmesini talep etti.

Mali polis ve savcılığı göreve davet ediyoruz.

“İmar yasalarını alt üst eden, sit alanlarını imara açmaya çalışan, üniversite ve hotel kumarhane izinlerini komisyon karşılığı dağıtan bir çeteyle karşı karşıyayız” diyen  BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, mali polisi ve savcılığı göreve davet etti.

Bu memleketteki esas kavganın rejim yanlıları ile rejim karşıtları arasında olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Birleşik Kıbrıs Partisi’nin halktan yana en etkili muhalefeti yapmaya devam edeceğini vurguladı.