Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, UBP- DP hükümetinin cari bütçe açığını kapatmak için hayatı pahalılaştırmaya devam ettiğinin altını çizerek, “ Müdür, müsteşar maaşları, izaz ikram giderleri, devlet kasasından kendi çıkarları için kullandıkları paraların neden olduğu bütçe açığını, vatandaşa ödetmeye çalışan bir hükümetle karşı karşıyayız. UBP- DP hükümeti vatandaşın cebindeki paraya göz dikmiştir. Zaten borç batağında olan, her geçen gün fakirleşen insanımızın daha da fakirleşmesine neden olmaktadırlar” dedi.

UBP- DP hükümetinin sakat doğmuş bir hükümet olduğunu ve Ankara’daki AKP  hükümetinin ortaya koyduğu mali protokolünün gereklerini yerine getirdikten sonra apar topar seçime gitmeyi hedeflediğini  işaret eden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Ne yazık ki bu güne kadar ülkeyi kendi zümresel ve partisel çıkarlarını koruyan zihniyetler yönetmiştir. Ülkede köklü değişim ve dönüşüm için bu zihniyetin siyaset sahnesinden uzaklaştırılması şarttır. Bu günkü meclis aritmetiği ve parlamentodaki partilerle köklü bir değişim sağlanması mümkün değildir” dedi.

 

Kıbrıs Türk toplumu seçeneksiz değildir.

Kıbrıs Türk toplumunun seçeneksiz olmadığının altını çizen İzcan, Birleşik Kıbrıs Partisi olarak halka açık çağrılarının partilerine destek vererek değişim ve dönüşümün önünü açmaları olduğuna vurgu yaptı. Birleşik Kıbrıs Partisi’nin kurulduğu günden bugüne emeğin ve emekçinin yanında, demokrasi, barış ve çözüm için mücadele eden bir parti olduğunu ifade eden İzcan, Birleşik Kıbrıs Partisi olarak Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve kimliğinin korunması için üstüne düşeni yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirtti.

“ BKP kurulduğu günden bu yana ortak asgari müşterekte buluşabildiği tüm örgütlerle işbirliğinden kaçınmamış, toplum yararına olacak tüm işbirliklerinde yer almıştır. Bundan sonraki süreçte de oluşturulacak platformla halkın karşısına güçlü bir alternatif olarak çıkacaktır. Halkımıza açık çağrımız ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için barış,  demokrasi ve  insan haklarına saygılı bir hukuk devletine ulaşmak hedefiyle  bugünkü yapıyı kökten değiştirme mücadelesinde bizlere destek olmaları, birlikte mücadeleye omuz vermeleridir. İnsanımız ve  ülkemiz alternatifsiz değildir. Birleşik Kıbrıs Partisi,  güç birliği içinde olduğu paydaşları ile  halkımız için alternatiftir” diyen İzcan, halka destek çağrısını yineledi.