Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün UBP-DP  hükümetinin kıyak atamaları ile yaptığı partizanlıkları kınadı.
UBP – DP koalisyon hükümeti, devlet imkanlarını kendi partisel çıkarları için sorumsuzca kullanıyor diyen Salih Sonüstün, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün milletvekillerine kontenjan atama hakkı tanıdığını, bu kapsamda aile yakını ve çevrelerini önemli görevlere getirdikleri ve kanayan bir yara haline gelen müşavir sayısını artırdıklarını belirterek, “Ekonomik kriz karşısında halktan fedakarlık isteyenler, devlet malı deniz yemeyen domuz misali gereksiz harcamaların altına imza atıyorlar” dedi.
          Gelinen aşamada Mali Polis, Savcılık ve Sayıştaylığı göreve davet ediyoruz. Yolsuzluklara göz yumanlardan hesap soracağız.       

Bunca yıldır uygulanmakta olan yasal mevzuatı yasalara aykırı bir şekilde değiştirip, Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyelerinin kendi kendilerine  Altı Bin Tl  (6000 Tl) maaş bağlama çabası içine girdiklerini vurgulayan BKP Genel sekreteri Salih Sonüstün, “Bu da yetmezmiş gibi yine ayni banka yöneticileri, çek yasağında bulunan bir milletvekilinin oğluna 2.3 Milyon Tl’lik kredi vererek kıyak yapılmakta ve ciddi suç işlemektedirler” diyerek “Gelinen                                                                                      aşamada Mali Polis, Savcılık ve Sayıştaylığı göreve davet ediyoruz” dedi.

 

            Çürüyen ve çöken Kuzey Kıbrıstaki siyasi yapıdır.

“Çürüyen ve çöken Kuzey Kıbrıstaki siyasi yapıdır, statükonun bu şekilde devamı mümkün değildir” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “Birleşik Kıbrıs Partisi her koşulda halkı bilgilendirmeyi, hırsızlık ve yolsuzluk yapanların peşine düşmeyi sürdürecek ve buna göz yumanlardan hesap soracaktır” dedi.