Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı açıklama ile Turizm Bakanı Sn Faiz Sucuoğlu’nu Kumarcılar Hanı inşaatında 2.3 Milyon Tl’lik suistimal var, yolsuzluk yapıldı iddialarını kanıtlamaya  çağırdı. BKP Genel Başkanı İzcan, Savcılık ve Mali Polisin de ilgili açıklamaları suç duyurusu ve ihbar kabul ederek, derhal soruşturma başlatmasını talep etti. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın  suçlamaları üstüne alarak, turizmden sorumlu bir önceki bakan olarak hodri meydan çekmesi ve iddialarınızı kanıtlayamazsanız istifa etmelisiniz şeklindeki açıklamalarının önemli ve manidar olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, “Korkarım ki geçmişte olduğu gibi, taraflar topu birbirine atacak ve mesele uyutulacaktır” dedi.

CTP-UBP hükümetlerinin reform diyerek yola çıktığını ancak 6 ay sonunda bırakın reform yapmayı, hırsızlık ve yolsuzlukların üzerine dahi gitmediğini, ortakların birbirinin usulsüz ve yolsuzluklarını örtbas etmek için anlaştıklarını belirten İzzet İzcan, “Öyle olmasa idi, Kooperatif Merkez Bankasında veya diğer kurumlarda yaşanan usulsüzlükler üzerine giderlerdi” dedi.

Kirlenen siyaseti halk temizleyecek.

Siyaseti halkın temizlemesinden başka yol kalmadığını dile getiren İzzet İzcan, “Hırsızlık, yolsuzluk ve vesayet rejiminden kurtulmak istiyorsak, önce statükonun işbirlikçisi siyasi partileri parlamentodan temizlemek şarttır”dedi. Bunu da ilk fırsatta halkın yapacağından emin olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, son yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Anayasa referandumunun halkın değişim talebini gözler önüne serdiğini vurguladı.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin ciddi bir alternatif olarak çalışmalarını hızlandırdığını dile getiren  İzzet İzcan “Halkımız alternatifsiz değildir, bu yaşanan yolsuzlukları ancak biz temizleriz” dedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi

Basın Bürosu