Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan başkanlığında bir heyet Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı ziyaret ederek saldırılar karşısında destek belirtti.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan KTÖS’ün bastırdığı ajandayı gerekçe göstererek protesto eylemi gerçekleştiren şöven kesimlerin toplumu korkutup, gerginlik yaratma peşinde olduğunu, bir merkezden yönlendirildiğini ve güdümlü hareket ettiğini söyledi. Bastırılan ajandanın gerçek dışı hiçbir bilgi içermediğini, eksikleri olduğunu ve bunların kısa süre içerisinde tamamlanarak yayınlanması gerektiği üzerinde duran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Tarihi çarptırarak, geçmişte işlenen cinayetlerin üzerini örtmeye çalışarak gerçekler gizlenemez. Toplumlar tarihleri ile yüzleşerek, suç işleyenleri yargılayarak gelişebilirler” dedi.
KTÖS’e karşı yürütülen linç kampanyasını kınıyorız.

“Yürütülmeye çalışılan linç kampanyası ile Kıbrıs Türk toplumunun barış ve demokrasi yürüyüşü engellenmeye çalışılmaktadır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, KTÖS’e karşı yürütülen linç kampanyasını kınadıklarını belirtti.

“Bugün Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın kapısına dayananlar yarın başkalarının da kapısına dayanacaktır” diyen İzzet İzcan, tüm demokrasi ve barış yanlılarını KTÖS’le dayanışma içinde olmaya çağırdı.