BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Ankara’daki AKP iktidarı tarafından dayatılan paketlerle, ülkede temel hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılmasına karşı yapılan her türlü, eylemi desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.
“ BKP Kıbrıs’ta özgür bir vatan istemektedir “ diyen İzzet İzcan, ortaya konan senaryonun, Kıbrıs Türk toplumunu tümden ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu belirtti.
İlhak siyasetini reddetmeliyiz.
Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliğinin ifade ve basın özgürlüğünü ortadan kaldırarak, düşünceyi suç kapsamına alacak yasalara karşı başlattıkları eylemleri yürekten desteklediklerini dile getiren İzzet İzcan, eylemlerin başarısı için Türkiye’deki Erdoğan iktidarı ve onun yerli işbirlikçilerini siyasetin merkezine koyarak, ilhak siyasetini reddetmek gerektiğini vurguladı.
Kıbrıslı Türkler rehine olarak kullanılmaktadır.
Kuzey Kıbrıs’ın açık bir cezaevine dönüştürülmeye çalışıldığını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıslı Türkleri rehine olarak kullanan Erdoğan iktidarının, kendi istikbali için başvurduğu şantaj siyasetine karşı, toplumun sokak ve uluslararası alanı etkili biçimde kullanmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
“ Ana – Yavru edebiyatı ve Türkiyede ne varsa burada da olacak türü yaklaşımlar, halkı kandırmaya dönük hareketlerdir “ diyen İzzet İzcan, barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.