BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, BRT’yi Ersin Tatar’ın seçimleri kazanması için borozan gibi kullanan UBP, BRT yönetimi ve BRT Kurumu Müdürü Meryem Özkurt’un yasaları çiğneyerek suç işlediklerini belirterek, BRT Müdürü Meryem Özkurt’a verilen hapislik cezasının doğru ve yerinde olduğunu vurguladı.
Cezanın eksik olduğunu, bu suçun işlenmesi için talimat veren, UBP hükümet üyeleri ve BRT Yönetim Kurulu olmak üzere, diğer sorumluların da cezalandırılması gerektiğini belirten İzzet İzcan, herkesin yasalar önünde eşit olduğunu söyledi.
Yargıya müdahale ediyorsunuz.
BRT Müdürü Meryem Özkurt’un hapisten çıkartılması için Meclisten özel af yasası çıkartılmaya çalışılmasını, yargıya müdahale olarak değerlendiren İzzet İzcan, “ Herkes işlediği suçların cezasını çekmelidir “ dedi.
“ Kimsenin kamu yayıncılığı yapıyorum gerekçesi arkasına saklanma hakkı yoktur “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, son dönemde bazı kurum müdürlerinin tutuklanarak mahkemece suçlu bulunmalarının, demokratik hukuk devleti olma açısından, olumlu adımlar olduğunu vurguladı.