BKP- TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan halkı sandığa giderek oy pusulasında 3.  Sırada bulunan TKP Yeni Güçlere mühür vurmaya çağırarak, sandığa gitmeyip suskun kalmanın rejime verilecek en büyük destek olduğunu vurguladı.

7 Ocak seçimlerinin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, toplumun değişim ve kurtuluş yönünde karalı davranarak, statükocuların iktidarından kurtulacağına inandığını vurguladı.

“ Hırsızlar ve yolsuzlardan hesap sormak boynumuzun borcudur” diyen İzcan,  “ halktan hırsıları mahkeme salonuna taşımak için yetki istiyoruz” dedi.

Kıbrısta’ki esas sorunun rejim sorunu olduğunu, öncelikli görevin demokrasi ve barışa ulaşmak olduğunu hiç. Kimsenin akıldan çıkarmaması gerektiğini vurgulayan İzcan, “ Evimizin içini temizlerken, barıi, demokrasi ve emek mücadelesinin buna paralel sürdürülmesinin şart olduğunu söyledi.

Parlamentoda görev yapacak TKP –YG BKP ittifakı milletvekillerinin halkın gözü, kulağı ve kalbi olacağını dile getiren İzcan, “ Aldığımız her oyun hakkını vereceğimizden halkımız emin olsun” dedi.

TKP Yeni Güçler BKP ittifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, seçim kampanyası boyunca halkın kendilerine gösterdiği, sevgi, şefkat ve kardeşliğie gönülden teşekkür ettiklerini belirterek, “ 7 Ocak gecesinin ülkemiz için yeni bir başlangıç olacağından eminiz. Şimdiden değişim ve kurtuluşun zaferi hepimize hayırlı olsun” dedi.