Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu, ülkenin içinde bulunduğu bu zor koşullarda halkı sandığa giderek değişim yönünde tavır koymaya çağırdı.

“Evimizin içini temizlemek şarttır” diyen BKP Merkez Yürütme kurulu, “Bunun için mücadele ederken, Kıbrıs sorununun çözümünü hiç akıldan çıkarmamak gerekmektedir” dedi.

Siyasi sorunun olduğu yerde, ekonomik istikrar olmaz.

“Siyasi sorunun olduğu yerde ekonomik istikrar olmaz” diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, TKP Yeni Güçler, BKP İttifakının seçim manifestosunda, Birleşik federal çözümün açıkça öne çıkarıldığını vurguladı.
“Kıbrıs’ta eşitlikçi ve adil bir antlaşma için aktif bir politika sürdürecek olan Değişim ve Kurtuluş İttifakı’nın seçimlerden güçlü çıkması, bu yönde atılacak adımlara destek olacaktır” diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, “Güven yaratıcı önlemler kapsamında yeni ve kararlı adımlar atılması çözüme katkı yapacaktır” dedi.

Toplumlararası görüşmelerin Mart veya Nisan 2018 tarihlerinde başlamasının kuvvetle muhtemel olduğunu dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, “Çözüm karşıtı ayrılıkçıların çoğunlukta olacağı bir parlamentonun Kıbrıs Türk toplumunun çıkarlarına aykırı olduğunu vurguladı.
Halkı, TKP Yeni Güçler, BKP İttifakına mühür vurmaya çağırıyoruz.

Halkı, TKP Yeni Güçler,  BKP İttifakına mühür vurmaya çağıran BKP Merkez Yürütme Kurulu, “Vereceğiniz desteğin hakkını fazlasıyla vereceğimizden emin olunuz” dedi.