Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Afrika gazetesine karşı yapılan faşist saldırıları şiddetle kınadığını açıkladı.

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açık hedef göstermesi ile gerçekleşen saldırılar, ülkemizin kimler tarafından yönetildiğinin açık göstergesidir” diyen İzzet İzcan, “Yaşananlar faşist bir zihniyetin eseridir” dedi.
“Türkiye’de gazeteci ve aydınlara kan kusturan AKP iktidarı, elini Kıbrıs’ın kuzeyine de atarak terör estirmektedir” diyen İzzet İzcan, “Ya Allah Bismillah, Allah  Ekber” diyerek şiddetle sağa sola saldıranlar karşısında birlik olmanın tüm demokrasi güçlerinin görevi olduğunu vurguladı.

AKP İktidarı, Türkiye’yi Suriye bataklığına sürüklemiştir.
        AKP parti iktidarının, Türkiye’yi Suriye bataklığına sürüklediğini dile getiren İzzet İzcan, “Anglo Amerikan emperyalizminin, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında sürdürülen böl ve yönet politikalarına alet olmak,  sadece Türkiye Cumhuriyetini değil, bütün Ortadoğu’yu ateşe atmaktır” dedi.

Afrika gazetesine karşı yapılan saldırıları kendimize yapılmış kabul ediyoruz.
        “BKP, yurdumuzun birliğine, halkların kardeşliğine ve bütün insanların insan haklarına sonuna kadar bağlı kalacaktır” diyen İzzet İzcan, “BKP, Afrika gazetesi ve demokrasi güçlerine yapılan saldırıları kendine yapılmış kabul ederek, kararlı bir şekilde barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesine devam edecektir” dedi.