Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, HP Genel Başkanı Kudret Özersay, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’yı görüşme yapma gerekçesi ile ayağına çağırmasının, Kıbrıs Türk toplumunun iradesine açık bir müdahale olduğunu vurguladı. “Yeni hükümet senaryolarının konuşulduğu, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasının başladığı böyle bir dönemde gerçekleşen bu şaibeli buluşma, TC yetkililerinin Kuzey Kıbrıs’a bakışını yansıtmaktadır” diyen İzcan, “Kıbrıs Türk toplumu, Ankara’nın boyunduruğundan kurtulmadığı sürece bu tür hakaretlere maruz kalacaktır” dedi.

AKP’nin maceracı  politikaları,  insanımızın geleceğini tehlikeye atmaktadır.

Ankara’daki AKP hükümetinin, bölgeye yönelik maceracı dış politikasına devam etmekte olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Maraş’ın açılması,  Doğu Akdeniz’deki doğal gaz arama faaliyetleri ve Kuzey Kıbrıs’ı vilayetleştirme politikaları tüm insanımızın geleceğini tehlikeye atmaktadır” dedi.

“Yaşananlar, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çok daha çirkin tablolarla karşılaşacağımızın habercisidir” diyen İzzet İzcan, çözüm, barış ve demokrasi yanlısı güçleri birlikte hareket etmeye çağırdı.