Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, görüşme sürecinin geldiği aşamayı değerlendirerek, zamanın daraldığını o nedenle sürecin hızlanması gerektiğini vurguladı.

Konuşmanın bittiği yerde gerginlik başlar.

“Konuşmanın bittiği yerde gerginlik başlar” diyen İzzet İzcan, Akdeniz’de sismik araştırma yapan Barbaros Hayrettin Paşa gemisinin bunun en bariz örneği olduğunu söyledi. Yurdumuz Kıbrıs’ın dünyanın siyaseten en sıcak bölgesinde bulunduğunun altını çizen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, iki lidere olduğu kadar Kıbrıs halkına düşen görev, etrafındaki ateş çemberinden gerekli dersler çıkarmak olduğunu belirtti.

Dönüşümlü başkanlık, kararlara etkin katılım, Kıbrıs vatandaşlarının temel insan haklarına saygı gibi konuların tartışma konusu dahi yapılmaması gerektiği üzerinde duran İzzet İzcan, “Bugün birbirimize çok gördüğümüz bu hakları, yarın hep birlikte arayacak ve yaptıklarımızdan pişman olacağız” dedi.

Yarın çok geç olabilir.
            Kıbrıs’ta barış ve federal çözüm için iki lidere de çekinmeden ve korkmadan kararlı adımlar atın çağrısında bulunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yarın çok geç olabilir” dedi.