Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un “KKTC Türkiye’nin deniz aşırı bir vilayetidir” sözlerine sert yanıt vererek, Bulut’u terbiye sınırlarını aşarak Kıbrıs Türk toplumuna karşı saygısızlık yapmakla suçladı.

Kıbrıs Türk toplumunun, varlık ve kimliğini korumak öncelikli görevimizdir.
            “Fetihçi bir anlayışla Kıbrıs’ın kuzeyine saldıran kesimlerin, bizler hakkında ne düşündüğü açık biçimde gözler önüne serilmiştir” diyen İzzet İzcan, “Bizleri bekleyen yok olma tehlikesi karşısında Kıbrıs Türk toplumunun, kimlik ve varlığını korumak öncelikli görevimizdir” dedi.

Yiğit Bulut’un “Rumlara da suyu biz veriyoruz, elektriği biz veriyoruz masraflarınızı Türkiye ödüyor sonuçta” diyerek yalan söylediğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Lafla peynir gemisi yürümez, halkların arasını açarak,  Türkiye halkını sürüklemekte olduğunuz felakete Kıbrıs Türk toplumunu da alet etmenize müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Yiğit Bulut gibilerine yalan ve hakaretlerini aynen iade ediyoruz.

Türkiye halklarını kardeş halk olarak gören Kıbrıslı Türklerin uluslararası hukuka göre var olan temel haklarından feragat etmeyi asla kabul etmeyeceğini vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yiğit Bulut gibilerine yalan ve hakaretlerini aynen iade ediyoruz” dedi