Birleşik Kıbrıs Partisi Gençlik Meclisi Eş Başkanı Ahmet Aslım yaptığı yazılı açıklamada, gençliğin uyuşturucu bataklığı içerisinde yitip gitmesi karşısında hiçbir önlemin alınmadığını belirterek, “Uyuşturucu nedeniyle bir gencimiz daha hayatını kaybetmiştir. Anıl Muhammet Raşit Karabıyık’ın ölümünün sorumlusu hiçbir önlem almayan CTP-BG/UBP hükümetidir” dedi.

Uyuşturucu mafyalarının ülkede cirit attığını ve uyuşturucunun çok kolay bir şekilde temin edilebildiğini kaydeden Aslım, uyuşturucu kullanım yaşının gittikçe düştüğünü vurguladı.

CTP-BG/UBP hükümetinin uyuşturucu sorunu ve gençliğin sorunları karşısında duyarsız olduğunu, koalisyon ve kurultay hesapları dışında gündeminin bulunmadığını belirten Ahmet Aslım, hükümeti istifaya çağırdı.

BKP Gençlik Meclisi’nin uyuşturucu bataklığının kurutulması ve ülkenin uyuşturucu mafyalarından temizlenmesi için kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğinin altını çizen Ahmet Aslım, diğer duyarlı gençlik örgütleri ve sivil toplum örgütlerine uyuşturucu sorununa karşı iş ve güç birliği çağrısında bulundu.