Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, ülkedeki üretimin desteklenmesi gerekirken devlet ve devlete bağlı kurumların üreticilerin iflasına yol açacak faaliyetler yürütmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.  Son olarak Elektrik Kurumu’nun bıldırcın üreticisi Sadi Kazafanalı’nın elektriğini keserek yüzlerce bıldırcın ve 20 bini aşkın bıldırcın yumurtasının telef olmasına sebebiyet verdiğini belirten İzzet İzcan, “ Bu anlayış ve yaklaşım, desteklenmesi gereken küçük esnaf, hayvancı, çiftçi gibi üreticilere karşı takınılan düşmanca bir tavırdır” dedi.

Üreticiler karşısında aslan kesilenler, ülkeyi sermayeye peşkeş çekiyorlar.

Küçük üreticilerin borçlarını taksitlendirme ve ödeme kolaylığı sağlama yolu  seçileceğine, cezalandırma yolu seçildiğine vurgu yapan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Bu ülkede ihalelerde her türlü yolsuzluğu yapanlar, komisyon almadan ihaleleri sonuçlandırmayan yöneticiler, iş vatandaşa geldiğinde aslan kesiliyorlar” dedi.

       Üretimin önündeki engelleri kaldırın.
       “Ülkede gençlerimizi tutmanın yolu üretime dayalı bir ekonomik model izlemekten geçer” diyen İzzet İzcan, ilgilileri göreve çağırarak üretimin önündeki engellerin kaldırılmasını talep etti.