Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, UBP- DP hükümetinin rant sağlamak için her yolu mübah gördüğünün altını çizerek, “  11 ay sonra seçim olacağını her fırsatta dile getiren hükümet yetkilileri belli çıkar guruplarına menfaat sağlayarak yitirdikleri halk desteği yerine bu çıkar guruplarının desteğini almayı hedefliyorlar. Yapılan yeni vatandaşlıkların da esas amacı halk iradesini değiştirmek ve makamlarda kalıcı olmayı sağlamaktır” dedi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde var olan iradeyi değiştirmeye, yeni bir irade yaratmaya dönük vatandaşlıklar dağıtıldığının altını çizen İzcan, “ Bu günün koşullarında vatandaşlıklar bu şekilde dağıtılmaya devam ederse 1 yıl sonra yapılacak bir seçimde Kıbrıs Türk’ünün iradesiyle yüzde yirmi beş oranında oynanmış olacaktır” dedi.

UBP ve DP asimilasyon politikalarına çanak tutuyor.

UBP- DP hükümetinin AKP’nin desteğini alabilmek için her türlü işbirliğini yaparak, AKP’nin siyasetini sorgusuz sualsiz yerine getirerek asimilasyon politikalarına çanak tuttuğunu ifade eden İzcan, “ Hükümette bulununlar Kıbrıslı Türklerin çıkarlarını, varlığını ve kimliğini korumak yerine Ankara’daki AKP hükümetinin çıkarlarını korumayı kendine görev edinmiştir. Çünkü onların bugünkü makamlarında oturmaya devam etmelerinin tek yolu budur” dedi.

Statükoyu kökten değiştirmeyi hedefleyen BKP’ye destek verin.

Kıbrıslı Türklerin bundan sonraki süreçte ülkesinin ve insanının çıkarlarını korumayı öncelikli görev sayan, barış, demokrasi ve emeği siyasetin merkezine koyan Birleşik Kıbrıs Partisi’ne destek vererek insanımızı yok oluşa sürükleyen bu siysetleri siyasal yaşamdan silmeye çağıran İzcan, “ 1974 yılından bu yana ganimet, yolsuzluk ve hırsızlığa dayandırılmış, çıkar dağıtarak hükümette kalmayı başarmış bu siyasal yapılardan kurtulmanın zamanı artık gelmiştir.  Halkımıza çağrımız bu günkü statükoyu  kökten değiştirmeyi hedefleyen partimize destek olmalarıdır” dedi.