BKP Genel Başkanı İzzet İzcan başkanlığındaki BKP heyeti, köy gezi programı çerçevesinde Karaağaç köyünü ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi. İlgiyle izlenen ziyarette  konuşma yapan İzcan “Nereye gitsek hep ayni sorunlarla karşılaşıyoruz, vatandaşlar dert küpüne dönmüş, bir dokunup bin ah işitiyoruz” diyerek, ortada bir hükümet olmadığını kendilerine reform hükümeti adını veren CTP-UBP Hükümeti’nin kurultay atlatmak ve arka arkaya gelen seçim yenilgilerinden sonra seçime gitmemek için kurulduğunu vurgulayarak “Bunlardan hizmet beklemek, ölüden göz yaşı beklemektir” dedi.

Halkı kandıran bu zihniyetten hesap sorun.

Köylünün artan maliyetler karşısında üretim yapamadığını, ürettiğini satsa bile parasını alamadığını vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, üreticilerin arpa ve buğdaylarını Haziran ayında Toprak Ürünlerine teslim etmesine rağmen 70 Milyon TL’yi bulan alacağını alamadığını belirtti. İzcan devamla “Emekten yana olduğunu söyleyen bu hükümet, her yere para buluyor ancak sıra emekçilerin ürettiğine geldiğinde bütcede para yok diyerek vatandaşı dolandırıyorlar” diyerek halktan kendilerini kandıran bu zihniyetten hesap sormasını istedi.

UBP Kurultayından sonra her an evlerine gidebilirler.

Yıllarca birbirleri ile didişerek halkı oyalayan CTP ve UBP’nin arasında pratikte hiçbir fark kalmadığını vurgulayan İzzet İzcan “3 ay geçmiş olmasına rağmen hükümet proğramına yazıp tarihlendirdikleri faaliyetlerden hiçbirini yapmadıkları gibi UBP Kurultayı’nın sonucuna göre istifa edip her an evlerine gidebilirler” dedi.

BKP Halkı alternatifsiz bırakmayacaktır.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin gelişen ve büyüyen örgüt yapısı ile toplumu alternatifsiz bırakmayacağını vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan “Doğa boşluk tanımaz. Sermayenin bitip tükenmek bilmeyen kâr hırsı karşısında emeğin en yüce değer olduğuna inananlar BKP ile yollarına devam edeceklerdir” dedi.