Bu çerçevede Demirhan, Minareliköy ve Değirmenlik köyleri ziyaret edildi. Ziyaretlerde vatandaşların sorunları dinleniyor ve Değişim ve Kurtuluş İttifakının çözüm önerileri aktarılıyor.

Köylü ve üretici kesiminin büyük sıkıntılar içinde olduğu görülürken, yakıcı sorunların başında üretim maliyetlerinin artması, yüksek faizler ve Pazar sorununun geldiği görülmektedir.

Bölge ziyaretlerinde halka hitap eden BKP- TKP Yeni Güçler İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, yapacakları ilk işin faizleri sınırlayacak faiz yasasını yapmak olacağını, üreticilerin bankalar tarafından sömürülmesini engelleyeceklerini söyledi.

“ Kooperatifçiliği bilinçli olarak öldüren sermaye hükümetleri halkı bir avuç tefeciye mahkum etmiştir” diyen İzcan, “ Hangi yüzle gelip sizden oy istiyorlar” diye sordu. “ Kooperatiflerimizi yeniden köylüye kazandırıp, üretimin önünü açacağız ve Pazar sorununu da çözeceğiz” diyen İzzet İzcan, halkı mutlaka sandığa gidip, TKP- Yeni Güçler ve BKP ittifakına destek vermeye çağırdı.

Ülkenin sol ve emek yanlısı politikalarla kurtulacağını belirten İzzet İzcan, “ Ruhunu şeytana satanlar, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığına saygı göstermeyenler, özelleştirme politikalarıyla ne varsa zenginlere peşkeş çekenler halkın sorunlarını çözemezler”dedi.