BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün kaynağı belli olmayan 1 milyon dolar hakkında açıklama yapmayacağına göre, görevin Para ve Kambiyo Dairesi’ne düştüğünü belirterek, derhal araştırma isteyerek savcılığa başvurmasını talep etti. Bu yapılmadığı takdirde sorumluluğu olanlardan hesap soracaklarını belirten İzzet İzcan, “Halkımız bütün bu yaşananları ibretle izlemektedir, yaptıklarınızı fitil fitil burnunuzdan  getirecektir” dedi.
Yolsuzluk yapanlardan hesap sormak boynumuzun borcudur.
       “Hiçbir demokratik hukuk devletinde kurumlar bu kadar suskun olamaz” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Devletin malı deniz, yemeyen domuz” anlayışı daha ne kadar hakim olacak diye sordu.
“7 Ocak tarihine az kaldı, yaşanan paniğin nedeni budur” diyen İzzet İzcan, BKP, TKP Yeni Güçler olarak yolsuzluk yapanlardan hesap sormak boynumuzun borcudur” dedi.
Halkımıza mutlaka sandığa gidip değişim ve kurtuluş için TKP Yeni Güçler, BKP İttifakına oy vermeye çağıran İzzet İzcan, temiz bir ülke yaratma mücadelesini kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.