BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı Milletvekili adayları, BKP, TKP Yeni Güçler Eş Başkanı İzzet İzcan başkanlığında bir heyetle, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
Seçim manifestosunun takdim edildiği ziyarette konuşma yapan İzzet İzcan,  reformcu  bir manifesto ile yola çıktıklarını, vergi reformu başta olmak üzere, ekonominin yeniden planlanması gerektiğini belirterek “Dıştan dayatma paketlerle değil, kendi ekonomik programımızla sorunlarımızı çözmeliyiz” dedi.
İşsizlik ve göçün yakıcı sorunlarımızın başında geldiğini vurgulayan İzzet İzcan, “Üretime dayalı  planlı ekonomi, kooperatifçiliğin desteklendiği, Pazar sorununun aşıldığı bir ülke yaratmaya adayız” dedi.
Siyasi istikrarın olmadığı bir yerde, ekonomik gelişme olmaz” diyen İzcan, iki toplumun yakınlaşması ve Kıbrıs sorununun çözüm sürecinde kararlı davranacaklarını vurguladı.

“BKP, TKP Yeni Güçler İttifakı, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığının korunmasını esas almaktadır” diyen İzzet İzcan, “ Kıbrıs Türkü kendi kendini yönetecek bilgi ve beceriye sahiptir” dedi.  İzcan devamla, 7 Ocak tarihli Milletvekili seçimlerin değişim ve kurtuluşun önünü açması için kararlılıkla çalışacaklarını vurguladı.
Kıbrıs Türk Ticaret Odası As Başkanı Yüksel Akay hedefin Kıbrıs’ta adil bir çözüme ulaşmak olduğunu, KTTO’nın bunun için çalıştığını vurgulayarak, içte ise başta vergi reformu olmak üzere, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması, üçlü kararnamelerin kapsamının daraltılması gerektiğini belirtti.

Kamudaki hantallığın ortadan kaldırılması için kamu reformuna ihtiyaç duyulduğunu belirten Yüksel Akay, geçmiş hükümetlerin bunu manifestolarına koymalarına rağmen hayata geçirmediklerini vurguladı.
Türkiye ile olan ilişkilerin yeniden düzenlenmesinin gerekli olduğunu dile getiren Yüksel Akay, iki ülke arasındaki ticari duvarların kaldırılması gerektiğini vurguladı.

BKP, TKP Yeni Güçler İttifakına seçimlerde başarılar dileyen KTTO As Başkanı Yüksel Akay “Sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.