BKP Basın Yayın Propaganda Sekreteri Kâzım Denizci, Dünya Basın Özgürlüğü günü  nedeniyle yayımladığı mesajda,  ülkemizde basının özgür olmadığını vurgulayarak, tüm dünya basın emekçileri ile dayanışmasını vurguladı. “Ülkemizde basın emekçilerinin yaşadığı sorunlar, siyasiler tarafından istismar edilmiştir” diyen Denizci, bunun devam ettiğini, basın yayın organlarının çoğunun, “Kâr daha fazla kâr” peşinde koşan sermaye çevreleri tarafından kullanıldığını ve basın emekçilerinin baskı altında, sosyal güvenceden yoksun çalıştırıldığını belirtti.

Basını özgür olmayan ülkeler kalkınamaz.

Ülkemizde basın özgürlüğünün olmadığını, özgürce kalemini oynatan gazeteci ve yazarların saldırıya uğradığını, hapse veya cinayetlere kurban gittiğini vurgulayan BKP Basın Yayın Propaganda Sekreteri Kâzım Denizci, “Basını özgür olmayan, demokrasisi gelişmeyen ülkeler gerçek anlamda bir refahı yakalayamazlar” dedi.

Hapislerde olan tüm gazetecileri serbest bırakın.

Türkiye’de ve dünyada özgürce düşüncelerini ifade ettikleri için yargılanıp hapse atılan tüm basın emekçileri ile dayanışmasını vurgulayan Denizci, hapislerde olan tüm gazetecilerin serbest bırakılmasını ve özgür bir ortamda mesleklerini icra etmelerini talep etti.