Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün,  CTP, TDP, DP ve HP’den oluşan  4’lü koalisyon hükümetine, yolsuzluk dosyaları ile ilgili sorular yöneltti. Kaç yolsuzluk dosyası var? Yüksek mahkemeye ne zaman iletilecek? Yolsuzluk dosyaları birileri tarafından engelleniyorsa kim engelliyor? diye soran Sonüstün, Başbakan Tufan Erhürman’dan  açıklama talep etti.

Peşinizi bırakmayacağız.

“Hükümete geleli 3 ayı geçti, seçim kampanyası süresince özellikle Hüseyin Özgürgün hakkındaki yolsuzluk iddiaları konusunda mangalda kül bırakmayanlar,  ‘Sus pus’ olmuşlardır” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “Koltuklara yerleşince  unutsanız da, halk ve bizler unutmadık,  peşinizi  bırakmayacağız” dedi.

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Şefik’in, kısa bir süre önce, “Siyasetle ilgili yolsuzluk dosyaları mahkemeye ulaşmıyor” dediğini hatırlatan Sonüstün, Yüksek Mahkeme Başkanı’nın bu dosyaları açıkça talep ettiğini vurguladı.

BKP, her türlü yolsuzluk dosyalarının takipçisi olacaktır.

“Yeğenin yanına kâr kalır” mantığının hâla ülkeye hakim olmasının kabul edilmez olduğunu dile getiren Sonüstün, “BKP,  her türlü yolsuzluk dosyalarının takipçisi olmaya devam edecektir” dedi.