Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Bakanlar Kurulu’nun sessiz sedasız % 20’yi aşan oranda elektriğe zam yapmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. “Son üç yılın en büyük zammını oluşturan elektrik zammı hiç şüphe yok ki vatandaşı kışın ortasında sıkıntıya sokacaktır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan zammın geri alınmasını talep etti.
Vatandaşın en yoğun elektrik tükettiği elektrik dilimlerine en yüksek oranda zam yapılmasının UBP-DP hükümetinin sosyal devlet anlayışından ne kadar uzaklaştığının göstergesi olduğunu vurgulayan İzcan “Ülkeyi günlük yöneten bir anlayışla karşı karşıya olduğumuz bir kez daha gözler önüne serilmiştir” dedi.

 

KIB-TEK bu şekilde yoluna devam edemez.
            KIB-TEK’in yeniden gözden geçirilerek gerekli reformların yapılmasının kaçınılmaz olduğunu dile getiren İzzet İzcan “KIB-TEK bu hantal yapısıyla yoluna devam edemez, her sıkıştığında faturayı halka kesen bir anlayışa ülkenin ihtiyacı yoktur” dedi.

 

Yenilenebilir enerjiye geçiş şart.
            Temiz enerjiye geçişin teşvik edilmesinin şart olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, “Ülke koşulları yenilenebilir enerji için uygun olmasına rağmen vizyonsuz iktidarlar sayesinde gerekli adımlar atılamamakta, tam tersine yenilenebilir enerjinin kullanımı çıkarılan engellerle engellenmektedir” dedi.
“Birleşik Kıbrıs Partisi bir kez daha UBP-DP hükümetini aldığı zam kararını gözden geçirerek iptal etmeye çağırır” diyen  BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halkı tepkisini ortaya koymaya çağırdı.