Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, döviz kurlarının tavan yapmasının ardından, piyasalarda korkunç bir fiyat patlaması yaşandığına dikkat çekerek, “Yaşanan yıkımın sebebi TL’ye mahkum oluşumuzdur” dedi.

         Şükran çekerek ülke yönetiminin sonunun bu olduğunu belirten İzzet İzcan, Türkiye’deki AK partinin iktidarının, Türkiye halkları ile beraber, Kıbrıs Türk toplumunu da ekonomik felakete sürüklediğini vurguladı. Fiyatlar artarken ücretlerin gerilediğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “UBP kendine hangi ortağı seçerse seçsin, emekçi kitleler sömürülmeye devam edecektir” dedi.

         Kurtuluş çözüm, barış ve özgürlüktedir.

         Kurtuluşun çözüm, barış ve özgürlükte olduğunu belirten İzzet İzcan, “Statükonun kendisi sorunların kaynağıdır” diyerek, mücadelenin tek çıkış yolu olduğunu vurguladı.

         Bu şartlarda yaşamak işkenceye dönüşmüştür.

         UBP hükümetlerinin seçimlerde dağıttığı avantaları çıkarmak için zam yapma yolunu seçtiğini, kaşıkla verdiğini kepçeyle alarak, insanımızın yaşam standartını sıfırladığını, bu şartlarda yaşamak işkenceye dönüşmüştür” dedi.

         BKP’nin, emekten yana tüm güçlerin dayanışmasını ısrarla talep etmeyi sürdüreceğini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, emek, barış ve demokrasi mücadelesinin en geniş cephede sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.