Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra UBP Kurultayına yapılan müdahalelerin, Kıbrıs Türk toplumunun iradesine hakaret boyutuna ulaştığını belirterek, yapılanları şiddetle kınadıklarını belirtti. Türkiye’deki AKP hükümetinin, Kuzey Kıbrıs’ı ilhak etme yönünde attığı adımları asla kabul etmeyeceklerini belirten İzzet İzcan, “Fetihçi ve istilacı olan bu siyaset, Kıbrıs Türk toplumu tarafından ret edilmektedir” dedi.

         Ülke kaosa sürükleniyor.

         Bunun arkasından yeni bir takım senaryoların gündemde olduğunu belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkenin kaosa sürüklendiğini, hükümet bunalımının yaşanacağını ve bunun sonucunda erken seçim adı altında meclis ve hükümet seviyesinde yeni senaryoların hayata geçirilmek isteneceğini vurguladı.

         Yaşanan UBP’nin iç meselesi değildir. Tepki göstermeliyiz

         Türkiye’yi iflas ve kaosa sürükleyen AKP iktidarının, Kıbrıs’ın Kuzeyinde yeni oldu bittiler peşinde olduğunu dile getiren İzzet İzcan, “UBP ve yöneticileri o kadar aciz duruma düşürülmüştür ki, kendilerine yapılan hakaretleri dahi açıklamaktan korkmaktadırlar” dedi.

         “Yaşananlar UBP’nin iç meselesi değildir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, demokratik muhalefeti en güçlü şekilde tepki göstermeye çağırdı.