Birleşik Kıbrıs Partisi halkla buluşma ziyaretlerine devam ediyor. BKP Genel Başkanı İzzet İzcan başkanlığındaki BKP heyeti Büyükkonuk köyünü ziyaret etti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği gezide köylüler karşı karşıya bulundukları sorunları aktararak görüş ve düşüncelerini paylaştı.
Ziyarette halka hitaben bir konuşma yapan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede tam bir kaos havasının hakim olduğunu, siyasi yapının iflas ettiğini ve yurdumuzu bu hale düşürenlerin siyasi ömürlerini uzatabilmek için yamalı bohça toplama hükümet kurma peşinde olduklarını söyledi. Ülkeyi batıranlar, reform hükümeti kurduk diye öğünüp yolsuzluk hükümeti olanlar, istedikleri kadar manevra yapsınlar artık alternatif değillerdir diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan “Şimdi söz sırası sizde, artık siz karar vereceksiniz, nere gitse gelse sandık önünüze gelecektir tamam mı, devam mı”diyerek halka seslendi.
          Dayatılan ekonomik paketle tarım ve hayvancılığı öldürecekler.
Kuraklık nedeniyle  köylünün sıkıntı içinde olduğunu farkında olduklarını dile getiren İzzet İzcan, AKP Hükümeti’nin dayattığı,  parlamentodaki düzen partilerinin kabul ettiği Ekonomik Pakete göre, Tarım ve Hayvancılığa sağlanan sınırlı desteğin kesileceği, kooperatifciliğin öldürüleceği ve sigorta sisteminin değiştirilerek, özel sigortacılığa geçişin yollarının arandığını vurgulayarak “Emek düşmanlarından hizmet beklemek, ölüden gözyaşı beklemektir” dedi.
Birleşik Kıbrıs Partisi’nin temiz ve dürüst kadroları ile Kıbrıs Türk toplumunun emek , barış ve özgürlük mücadelesine taraf olduğunu, bu çerçevede halkın desteği ile güçlenerek yollarına devam edeceklerini söyledi.