Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye – Ercan arası uçuşların iç hatlar terminalinden yapılması yönünde çalışma başlatılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. “Biz  bagaj ve bilet işlemlerinin yapıldığı noktaların çoğaltılmasını istedik, Türkiye tarafı ise iç hatlardan yer verelim”  dedi  gibi masum ifadelerin arkasına gizlenerek konunun geçiştirilemeyeceğini belirten İzzet İzcan, “Pratik  olarak mümkün olmadığı gibi, siyasi olarak da oldukça sakıncaları bulunan böyle bir uygulama, bizleri açıkça Türkiye’nin vilayeti durumuna düşürür” dedi.

“Türkiye’de ne varsa, Kıbrıs’ta da olacak” söylemine uygun bir uygulama.   İç hatlarda pasaport kontrolü ve muhaceret işlemlerinin bulunmadığını, böyle bir uygulama halinde, Türkiye sınırları içerisinde bulunan herkesin Kıbrıs’a elini kolunu sallayarak gelebileceğini, zaten sıkıntı yaşadığımız adi suç patlamasının kontrol edilemez bir noktaya ulaşacağını vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bunun Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın “Türkiye’de ne varsa kuzey Kıbrıs’ta da olacak” söylemine gayet uygun olduğunu belirtti.

Kaş yapayım derken göz çıkarmaya gerek yoktur.
Türkiye bağlantılı uluslararası uçuşların da bu yöntemle büyük zarar göreceğini belirten İzzet İzcan, “Kaş yapayım derken göz çıkarmaya  gerek yoktur” dedi.
Birleşik Kıbrıs Partisi, UBP-DP hükümetini konuyu yeniden gözden geçirmeye çağırır diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Esas yapılmak istenen adım adım Kıbrıs’ın kuzeyinin Türkiye’ye ilhak edilmesidir. Masum birtakım gerekçelerin arkasına gizlenip, ilhak politikasını hayata geçirme çabalarını red ediyoruz” dedi.