Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de yaşanan terör saldırılarını kınıyor ve  kaygı  ile izlediklerini belirterek, yaşamını yitirenlere rahmet, acılı ailelere sabır, yaralılara da acil şifalar diledi. Türkiye’nin darbe, şiddet ve terör sarmalı içine çekildiğini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bundan çıkış yolunun demokrasi, insan hakları ve hukuk devletinden geçtiğini vurguladı.

         BKP,  devlet terörü dahil her türlü terör eylemine karşıdır.
         Terörle hiçbir sorunun çözülemeyeceğini belirten İzcan, “Doğru olanın terörü doğuran sebepleri ortadan kaldırmakdır” dedi.  AKP iktidarının demokrasi ve insan haklarını katlederek terör ve şiddete davetiye çıkardığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “BKP devlet terörü dahil her türlü terör eylemine karşıdır” dedi.

Türkiye halkları kardeşce bir arada yaşamalıdır.
Birleşik Kıbrıs Partisi olarak beklentilerinin Türkiye’deki anti demokratik sürecin atlatılması ve halk egemenliğine dayalı, demokratik, laik, insan hak ve özgürlüklerine saygılı bir yönetim şeklinin oluşması olduğunu vurgulayan İzcan, “Türkiye halklarının kardeşce bir arada yaşayabilmesi için ayrıştırıcı değil birleştirici, demokratik, insan hakları ve hukuka saygılı bir devlet yönetimine ihtiyaç vardır” dedi.