Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, bugün öğrenci minübüsü ile bir kamyonun çarpışması sonucu 2 öğrenci ve minübüs şoförünün  yaşamını yitirmesi karşısında büyük bir acı duyduğunu belirterek, yaşamını yitirenlere tanrıdan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diledi. “Tüm acılı ailelerin acılarını paylaşıyoruz” diyen Salih Sonüstün “Bu korkunç kaza bir kez daha Kuzey Kıbrıs’taki trafik sorununu gözler önüne sermiştir. Yol güvenliği konusunda yapmış olduğumuz uyarılar dikkate alınsaydı bu acılar yaşanmamış olacaktı. Trafik en acil sorunlarımızın başında gelmekte ve sil baştan yeniden planlanması gerekmektedir” dedi.

Bu kazanın gerçekleşmesinde saatlerin bir saat geri alınarak kış saati uygulamasına geçilmemesinin de payı büyüktür diyen Sonüstün “Vatandaş gece karanlığında yollara düşmekte, uykusuzluk ve dikkatsizlik de buna eklendiğinde bu gibi trajik kazalara sebebiyet vermektedir” diyen Sonüstün, en erken  zamanda kış saati uygulamasına geçilmesini talep etti.

“BKP, yaşananlardan büyük üzüntü duymaktadır ” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.