Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Geçitköy’de  meydana gelen trafik kazasında Kamil Göktepe’nin hayatını kaybetmesinin ardından eşi Tamay Göktepe’nin de yaşamını yitirmesini tam bir aile tradejisi olarak yorumladı.
Yaşananın kaza değil cinayet olduğunu vurgulayan Sonüstün, şoförle birlikte ona bu görevi veren firmanın da sorumlu olduğunu ve en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istedi.
Kazaya sebebiyet veren Türkmenistan uyruklu şoförün ülkeye “bulaşıkçı” izniyle getirildiği ve KKTC’de geçerli ehliyetinin olmadığının ortaya çıkmasının olayın vehamiyetini ortaya koyduğunu dile getiren Salih Sonüstün, “Kuzey Kıbrıs insanların şans ile yaşadığı bir yer haline dönüştürülmüştür” dedi.

 Sorumluluk ülkeyi yönettiğini söyleyenlerdedir.
“Sorumluluk ülkeyi yönettiğini söyleyenlerdedir” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün “Siz memleketi sorma gir hanına çevirirseniz, her taraf ehliyetsiz şoförlerle doluysa, araçların yarısı muayene ve seyrüseferlerini çıkarmıyorsa olacağı budur” diyerek acil caydırıcı önlemler alınmasını talep etti.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ya görevini yapmalı, yada bırakıp gitmelidir.
UBP-DP hükümetinin 10 aylık görev süresi içerisinde 34 vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirten Salih Sonüstün, “Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün hiç bir şey yokmuş gibi davranmaya hakkı yoktur” dedi.  “Sn Dürüst gidip AKP mitinglerinde nutuk atacağına görevini yapmalı veya bırakıp gitmelidir” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün “yollardaki altyapı sorunları giderilmeli, trafik cezalarından toplanan milyonlarca lira yol güvenliği için harcanmalı ve halkımıza etkili bir şekilde trafik eğitimi verilmelidir” dedi.