Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün Kıbrıs Türk toplumunun ihtiyacının kendi kendini yöneteceği, demokratik iradesine sahip çıkabileceği, toplumsal varlık ve kimliğini koruyabileceği, yolsuzlukların hesabının sorulabildiği, üretimden koparılmadığı bir düzende yaşamasının hedef olduğunun altını çizerek, bu günkü düzenin  Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürüklediğini vurguladı.

Yolsuzları yargılayacağız.

            UBP- DP hükümetinin her alanda yolsuzluğa bulaştığını, kamu bankalarını kullanarak usulsüz kredi vermekten, partizanca istihdama kadar devlet imkanlarını har vurup harman savurduğunu vurgulayan BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “ Bıçak kemiğe dayanmıştır. Yolsuzluk yapanları yargı önüne çıkarmak boynumuzun borcudur” dedi.

“ Toplumun içinde yaşadığımız bozuk düzeni değiştirebilecek alternatif bir güce ihtiyacı vardır. Bu güç de mevcut düzeni savunan partilerin dışında kalanlardır” diyen Sonüstün, BKP olarak yıllardır ısrarla böylesi bir birlikteliğin oluşması için çaba harcadıklarını doğru olanın bu olduğunu belirtti.