Birleşik Kıbrıs Partisi 7 Ocak 2018 tarihinde erken seçime gitme taahüdü veren Başbakan Hüseyin Özgürgün ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın sözlerinin arkalarında durarak gerekli hazırlıkları yapmalarını talep etti.
          En geniş cepheyi yaratıp mücadele etmek boynumuzun borcudur.          

Ülkeyi ekonomik batağa sürükleyen statükocu partilerden kurtulmak için yeni bir fırsat doğduğunu belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Her şeye rağmen rejimi geriletmek, yolsuzluklardan hesap sormak, barış ve demokrasiye ulaşmak için en geniş cepheyi yaratarak her türlü mücadele yöntemini kullanmak boynumuzun borcudur” dedi.
BKP her türlü siyasi oyun ve provokasyonları püskürtecek güçtedir.
Halkımızın eline 4 yılda bir geçen bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duran İzzet İzcan, “BKP kendine karşı yapılan her türlü siyasi oyun ve provokasyonları  püskürterek  değişim ve halkın kurtuluşu için hiç yılmadan çalışacaktır” dedi.
Tüm partilileri 22 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan 2. Olağanüstü Kurultayına çağıran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “BKP kurulduğu günden beri statükoya karşı mücadele etmiş, yurtseverlerin en geniş birliğini savunmuş, Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve kimliğinin korunması için her türlü fedakarlığı yapmıştır” diyerek  “Bundan sonra da üstüne düşeni kararlılıkla yapmaya devam edecektir” dedi.