Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, giderek fakirleşen Kıbrıs Türk toplumunun isyan noktasına sürüklendiğini belirterek “Yapılan bütün araştırmalar halkın alım gücünün giderek düştüğünü gösteriyor” dedi.

Gelir dağılımının bozulması sonucunda refah içinde yaşayan küçük bir azınlık dışında geri kalan halkın iki yakasını bir araya getirmek için çırpındığını belirten Salih Sonüstün, “Mahkemelerde alacak verecek davalarının patlaması, verilen 13.5 Milyar TL’lik kredinin, 1 Milyar TL’yi aşkın borca yasal takip uygulanması her şeyi gözler önüne sermektedir” dedi.

Faizlerin yükselmesi kaçınılmazdır. Giderek daha da batağa gömülüyoruz.

Enflasyonu % 14’lere kadar çıkması halkın cebindeki paranın her geçen gün eridiğini gösterdiğini belirten BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, bu koşullar altında faizlerin yükselmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak “Giderek daha da batağa gömülüyoruz” dedi.

UBP-DP hükümetinin aciz durumda yaşananları sessizce izlediğini dile getiren Salih Sonüstün, “Ülke ekonomisi freni patlamış araba gibi yokuş aşağı gitmektedir” dedi.

           Erken bir erken seçim kaçınılmazdır.
          “Öyle anlaşılıyor ki bu noktadan sonra erken bir erken seçim kaçınılmazdır” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “Değişimi yaratarak kurtulmak için en geniş ittifak içinde üstümüze düşeni yapmaktan başka çaremiz yoktur” dedi.