Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, 4’lü koalisyon hükümetine çağrıda bulunarak, yolsuzluk dosyaları konusunda kararlı adımlar atılmasını talep etti.

Başbakan Yardımcısı ve Dış İşleri Bakanı Kudret Özersay’ın, yolsuzluk dosyalarının devlet içindeki birtakım kesimler tarafından engellendiği açıklamasında bulunduğuna dikkat çeken İzzet İzcan, Kudret Özersay’ı yolsuzlukların araştırılmasını kimlerin engellediğini kamuoyuna açıklamaya çağırdı.

Kıbrıs Türk toplumu, daha fazla hikâye dinlemek istememektedir.

“Ya sorumluları açıklarsınız, ya da sorumlu siz olusunuz” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, büyük iddialarla hükümete gelenlerin, geçen bir yıla yakın süre içerisinde ‘dut yemiş bülbüle’ döndüğünü belirterek, “Kıbrıs Türk toplumu, daha fazla hikâye dinlemek istememektedir” dedi.

Çeteler, devlet kurumları içerisinde yuvalanmıştır.

Çetelerin, devlet kurumları, polis ve yargı içerisinde yuvalandığını, demokrasi dışı güçlerden talimat aldığını vurgulayan İzzet İzcan, “Uluslararası hukukun parçası olan, gerçek anlamda bir hukuk devletine ihtiyacımız var” dedi.

Bu gidişle sizin de sonunuz diğerleri gibi olacaktır.

“Hani kamu reformu yapacaktınız?” diye soran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Hükümet programınızda yazan hiçbir şeyi hayata geçirmediniz, bu şekilde devam ettiğiniz sürece, sizin de sonunuz, sizden önceki hükümetler gibi olmaya  mahkumdur” dedi.