Jan Skoda, görevde bulunduğu süre çerisinde, iki toplumu yakınlaştırmak için çalışmalarda bulunduğunu, yerine gelecek yeni Büyükelçinin de bu çalışmalara devam edeceğini söyledi.
“Slovak devleti, Kıbrıs sorununa BM kararları çerçevesinde bir çözüm bulunması gerektiğine inanmaktadır” diyen Jan Skoda, BKP’ye, çözüm sürecine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkemizde en acil konunun, Kıbrıs sorununun çözülmesi olduğunu belirterek, bunun da BM Güvenlik Konseyi kararları temelinde federal Kıbrıs’a ulaşmakla başarılacağını söyledi. “BKP, her zaman olduğu gibi bundan sonra da barış mücadelesine katkı koymayı sürdürecektir” diyen İzzet İzcan, “Kıbrıs’ta temel insan haklarına dayalı, federal birleşik Kıbrıs tek çıkış yoludur” dedi.
Slovak Cumhuriyeti’nin tarihi boyunca, Kıbrıs halkının yanında olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Jan Skoda’ya görev süresi boyunca Kıbrıs halkı için yaptıklarına teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.