BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, % 300’lere varan elektrik zammı ile sanayi, ticaret ve üretim dahil tüm sektörlerin iflas edeceğini açıkladı.
“Bu karar ülkenin iflasıdır” diyen Sonüstün, Elektrik Kurumunu arpalık gibi kullanan iktidarlar, faturayı halka keserek ekonominin ölüm fermanını imzaladılar” dedi.
İhalelerde ve işe alımlarda partizanca davranan, Sayıştay denetimlerinden öküz görmüş gibi kaçan yönetimler, kötü yönetimlerinin faturalarını halka çıkardıklarını dile getiren BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “Elektrik Kurumu halkın malı değil, halkın düşmanıdır” dedi.
Hiçbir aklı başında iktidarın, % 300 zam ile halkın karşısına çıkamayacağını belirten Sonüstün, zamların derhal geri alınmasını talep etti.
Elektrik Kurumunun bu yapısı ile yola devam edemeyeceğini dile getiren Salih Sonüstün, kurumun yeniden yapılandırılarak verimli çalışan bir işletme haline sokulmasını, özerk ve bağımsız bir hale getirilerek, siyasilerin arpalığı olmaktan çıkarılmasını talep eden BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, aksi taktirde yaşananların sosyal patlamalara neden olacağı uyarısında bulundu.