Birleşik Kıbrıs Partisi, Pir Sultan Abdal Derneği’ni ziyaret ederek güncel konuları görüştü. BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ziyarette yaptığı konuşmada ülkede yaşanan sıkıntıların ortak olduğunu, emekçi kesimlerin artan ekonomik bunalımdan en fazla etkilenen kesimi oluşturduğunu belirterek sermaye düzenine karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.
Birleşik Kıbrıs Partisi’nin, insanlar arasında ayırım farkı yapmayan, dil, din, ırk farkı gözetmeden ezilenlerden yana olan bir anlayışa sahip olduğunu dile getiren İzzet İzcan, ülkemiz ve bölgemizde yaşananlar karşısında duyarsız kalmanın mümkün olamayacağını söyledi.

            Türkiye’deki anayasa referandumunda HAYIR oyu kullanın.

Türkiye’de 16 Nisan’da gerçekleşecek anayasa referandumunun bizleri de yakından ilgilendirdiğini, AKP’nin otoriter bir rejim kurma arayışının Kıbrıs’ın kuzeyini de olumsuz etkileyeceğini belirterek, burada yaşayan ve oy kullanacak olan TC vatandaşlarının referandumda HAYIR oyu kullanmasını istedi.

           Faşist gericilere karşı direnmek tüm yurtseverlerin görevidir.
           Birleşik Kıbrıs Partisi’nin Türkiye emekçi halkı ile dayanışma içinde olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Barış, demokrasi ve kardeşlikten yana enternasyonel bir anlayışla faşist gericilere karşı direnmek tüm yurtseverlerin görevidir” dedi.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki UBP-DP hükümetinin kötü yönetimi ve insan hakları ihlallerini de yakından takip ettiklerini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “BKP sivil toplum örgütü ve sendikalarla birlikte hareket etmeye devam edecek olup, barış, demokrasi ve emek kavgasını sizlerin de katkılarıyla kararlılıkla sürdürecektir” dedi.