Birleşik Kıbrıs Partisi, Türk Ajansı Kıbrıs’ta geçmişte varolan ve yeniden hortlatıldığı görünen sansürcü anlayışın kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Devlete ait tüm kurumlar siyasetten arındırılmalı, tarafsız ve yansız bir yayın anlayışı  ülkeye hakim olmalıdır”dedi.

İnsanları, yönetimin emrinde emir eri gören anlayışın kabul edilemez olduğunu vurgulayan İzcan, “Kendi vatandaşına saygı göstermeyen, kendilerini ayrıcalıklı sınıf sayan, yasa ve anayasayı hiçe sayarak ülkeyi istediği gibi yönetebileceğini zannedenler, halktan hak ettikleri dersi er veya geç alacaklardır” diyerek  TAK Ajansı  yönetim  kurulunu çalışanların yanında durmaya çağırdı.

UBP ve DP’den başka türlü davranmaları beklenemezdi.
“UBP ve DP’den başka türlü davranmaları beklenemezdi” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan “Dünyadaki diğer baskıcı ve otoriter rejimler gibi, benzer yöntemlere başvuranların sonu hep hüsran olmuştur. Kıbrıs Türk toplumu demokrasi içerisinde, başı dik, onuruyla yaşayıp kendi kendini yönettiği günlere mutlaka ulaşacaktır”dedi.