Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, UBP koalisyon hükümetinin, acımasız zamlar yaparak, toplumu yok etmeye karar verdiğini söyledi.
“Başta temel gıda maddeleri olmak üzere, akaryakıt ve elektriğe %300 zam yapan vicdansız hükümet, alkollü içeceklere de %300 zam yaptı” diyen Sonüstün, “Devleti batıran bu zihniyet, statükoyu devam ettirmek için halkın ekmeğine göz dikmiştir” dedi.
Hükümetin uyguladığı zam politikasıyla, tüketimi düşüreceği için, beklediği geliri elde etmesinin mümkün olmadığını dile getiren BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “ Maliye Bakanı Sunat Atun, “Bütçenin 4 Milyar TL açığı var, Elektrik Kurumunun durumu ortada” diyerek, “Parayı nereye harcayacağını ortaya koymuştur” dedi.
Önce batır, sonra da faturayı halka kes anlayışını ret ettiklerini belirten Sonüstün, “Halk düşmanı bir yönetimle karşı karşıyayız” dedi.
Ekonominin canlanabilmesi için, fon ve vergilerin düşürülmesini, faizlerin indirilerek yatırımların teşvik edilmesi ve üretimin önünün açılması gerektiğini dile getiren Salih Sonüstün, tam tersi bir çalışma içinde olan UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin, halkı felakete sürüklediğini vurguladı.