Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, Askere Elverişli Değil Raporu olan Ali Çağman’a ve ailesine yönelik terör estiren Polis Teşkilatı’nı ve hiçbirşey yokmuş gibi hükümetçilik oyunu oynamaya devam eden CTP-BG/DP-UG hükümetini şiddetle protesto ettiklerini belirtti.

Basında yer alan haberlere göre önceki gün polisin Erdemli köyünde pusu kurarak evlerde arama yaptığını ve Ali Çağman’ın bulunduğu evin kapılarını kırarak, evdeki aile bireylerini darp edip, Çağman’ı tutukladığını belirten Korkmazhan, “Doktor’dan askere elverişli olmadığına dair raporu olan bir gence yönelik günlerce sürek avı yürütmek, kapıları kırmak, insanları darp etmek ve kelepçe vurarak zorla tutuklamak, nasıl bir anlayıştır” dedi.

Korkmazhan, Ali Çağman’ın biran önce serbest bırakılmasını ve aile bireylerini darp eden polis mensupları ile operasyon emrini verenler hakkında yasal işlem başlatılmasını talep etti.

Esas olan asker ağırlıklı militarist rejimi ortadan kaldırmaktır!

CTP-BG/DP-UG hükümetinin hiçbirşey yokmuş gibi hükümetçilik oyunu oynamaya devam ettiğini kaydeden Korkmazhan,  “İtfaiye’ye bile sözlerini dinletecek siyasi iradeden yoksun olan CTP-BG/DP-UG hükümeti, Kıbrıs’ın kuzeyindeki asker ağırlıklı militarist rejimi perdeleme misyonu yürütmektedir. Toplumu aldatmakta ve ayrılıkçı rejime hizmet etmektedirler” dedi.

Esas olanın asker ağırlıklı militarist rejimi ortadan kaldırıp, Kıbrıslı Türklerin iktidarını kurma mücadelesini sonuca ulaştırmak olduğuna dikkat çeken Korkmazhan, BKP’nin, Kıbrıslı Türklerin iktidarını kurmak ve militarist egemenliğe son vermek için kararlı mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.