Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, “Mecliste yapılan tartışmalarda İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in ‘Bu kadar abartmanıza gerek yok. Siz 4 bin 922 kişiye, biz 9 bin 294 kişiye vatandaşlık verdik’ demesi yaşanan trajediyi gözler önüne sermektedir” dedi.

Ankara’nın Kıbrıslı Türkleri asimile etme politikası hayata geçirilmektedir.
          Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın vatandaşlık nitelikleri taşımayan bazı kişilere de vatandaşlık vermeleri gerekirse onlara da vereceklerini söylemesi, olayın yasa ve hukukun dışına çıktığının açık isbatı olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, “Artık her şey ortadadır. Ankara’nın Kıbrıslı Türkleri asimile etme politikası, yerli işbirlikçileri aracılığı ile korkusuzca hayata geçirilmektedir” dedi.
İkinci bir Hatay örneği ile karşı karşıyayız.
Bu durum karşısında tüm demokrasi güçlerinin ortak tutum belirlemesinin kaçınılmaz olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Bu işin sonunda Kıbrıs’ın kuzeyi Türkiye’nin bir vilayetine dönüştürülecek olup, ikinci bir Hatay örneğini yaşayacağız” dedi.
          Kıbrıs Türkünün varlığı üstünden siyaset yapanları tarih affetmeyecektir.
“UBP-DP hükümetinin bir tek amacı var, o da nisan 2018 seçimlerine kadar seçmen sayısını artırmak, kaybettikleri halk desteğinin yerine yeni seçmenleri koyarak, vurgun, talan ve sömürü düzenlerini devam ettirmektir” diyen İzzet İzcan, “Kıbrıs Türkünün varlığı üstünden siyaset yapanları tarih affetmeyecektir” dedi.