Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı açıklamada Kooperatif Merkez Bankası’nda yaşananların yakından takip edilmesini ve olayın yönetim kurulu başkanı Hasan Tosunoğlu’nun istifası ile geçiştirilemeyecek kadar büyük olduğunu belirtti.

UBP- DP hükümetinin atadığı Koop – Bank yönetiminin icraatları hakkında ciddi iddialar bulunduğunu dile getiren İzcan,  KKTC Merkez Bankası’nın derhal gerekli denetimleri yapması ve bunları kamuoyu ile paylaşmasını talep etti.

Yargıya başvurmak tek çıkar yoldur. 

“ Koop Şirketler Mukaitliği’nden de açıklama bekliyoruz” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Gerekli denetimlerden sonra yargıya başvurmak tek çıkar yoldur” dedi.

“ Devletin malı deniz yemeyen domuz” anlayışı mutlaka yıkılacaktır.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin ülkede yerleşen “ yapanın yanına kalır” anlayışını asla kabul etmediğini, bu ve benzeri olayların peşini bırakmayacaklarını vurgulayan İzzet İzcan, “ Devletin malı deniz, yemeyen domuz anlayışı mutlaka yıkılacaktır” dedi.

BKP sorumluların yargı önüne çıkması için her şeyi yapacaktır.

“ Başta Başbakan Hüseyin Özgürgün ve yardımcısı Serdar Denktaş sorumluluktan kurtulamaz” diyen BKP genel Başkanı İzzet İzcan “ Daha ne kadar bu ceberut yönetime katlanacağız” diye sorarak, “ BKP sorumluların yargı önüne çıkartılması için elinden gelen her şeyi yapacaktır” dedi.