Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi Dr. Ahmet İşbeceren yaptığı açıklamada, KIB- TEK yönetiminin “ Elektrik fiyatlarına yeniden zam yapacağız” açıklamalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

“ Alım gücüne göre dünyanın en pahalı elektrik fiyatlarını ödüyoruz” diyen Dr. Ahmet İşbeceren, “ Kar yapıyoruz, aynı zamanda zam yapacağız diyen çarpık zihniyeti protesto ediyoruz” dedi.

UBP- DP zihniyetinden kurtulmak zorundayız.

“KIB-TEK’in tekelci bir anlayışla daha fazla kar hırsıyla yanıp tutuşması ülkedeki yapısal bozukluğu gözler önüne sermektedir” diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu üyesi İşbeceren, “ Kıbrıs Türkü elektrik kurumunu babalarının çiftliği gibi kullanan, her fırsatta elini emekçilerin cebine sokan, halkı zerre kadar düşünmeyen UBP- DP hükümeti ve onların temsilcilerinden kurtulmak zorundadır” dedi.

Yeter artık, halkı soymaktan vazgeçin.

“ Yeter artık, para toplamak istiyorsanız kaçak yaşamı kontrol altına alın, sermaye sınıfından toplamadığınız vergileri toplayın, ayrıcalıklarınızdan vazgeçin” diyen Dr. Ahmet İşbeceren, “ Egemen sömürü düzeninin temsilcilerine geçit vermeyeceğiz” dedi.

“ Yoksulluk sınırı 10485 TL olan, asgari ücretlinin 2000 TL aldığı, yoksulluk maaşının 1200 TL civarında olduğu bir ülkede yaşadığımızı kimse unutmasın” diyen  Dr. Ahmet İşbeceren, BKP’nin bu sömürü düzenine karşı halkımızın haklarını koruma mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.