Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, iş vaadiyle kandırılarak ülkemize geitirilen bir kadının zorla seks kölesi olarak çalıştırılmak istenmesi üzerine, karantinaya alındığı Devlet Hastanesi’nden kaçmaya çalışırken 5. Kattan düşerek ağır bir şekilde yaralanmasının, devlet eli ile kadın ticareti yapıldığını bir kez daha açığa çıkardığını belirterek, “Kadınlar zorla seks kölesi olarak çalıştırılmakta ve devlet buna göz yummaktadır” dedi.

Ülkede faaliyet gösteren Gece Kulüplerinde kadınların zorla ve devlet eli ile seks kölesi olarak çalıştırıldığını, işkence, dayak, tecavüze maruz kaldıklarını ve öldürüldüklerini vurgulayan Abdullah Korkmazhan, hükümet olduğunu iddia edenlerin yaşananlar karşısında hiçbirşey yokmuş gibi hareket ettiklerini belirtti.

Yaşananlardan Gece Kulüplerinden vergi almakla övünenler sorumludur.

“Yaşanan şiddet, cinayet ve kadınların zorla seks kölesi olarak çalıştırılmalarından, Gece Kulüplerinden vergi alarak devletin kasasını doldurmakla övünenler sorumludur” diyen Korkmazhan, CTP-BG/DP-UG hükümetinin ve önceki hükümetlerin, Kıbrıs’ın kuzeyini kadınların meta gibi alınıp satıldığı, casino ve bet ofislerin toplumun kanını emdiği, mafyaların sokak ortasında silahlı hesaplaşmaya giriştiği, gencecik bedenlerin uyuşturucu ile çürütüldüğü adeta bir bataklığa dönüştürdüklerini vurguladı.

Gece Kulüpleri derhal kapatılmalıdır.

İş vaadi ile ülkelerinden getirilip pasaportlarına el konulan kadınların bedenlerini satmaya zorlanmasının ve devletin kadın bedeni üzerinden vergi almasının insanlık suçu olduğunu vurgulayan Korkmazhan, Gece Kulüplerinin derhal kapatılmasını ve seks kölelerine özgürlük talep etti.