Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkenin giderek felakete sürüklendiğini belirterek, iş bilmez UBP koalisyon hükümetinin, şaşkınca vatandaşın cebine saldırdığını vurguladı.
Çalışanların maaşlarından kesinti yapılarak ekonomi düze çıkmaz.
Sorunun rejimin kendinden kaynaklandığını dile getiren İzzet İzcan, çalışanların maaşlarından kesinti yapılarak ekonominin düze çıkmasının mümkün olmadığını söyledi.
Kıbrıs’ın Kuzeyinde 20 Temmuz 1974 sonrası kurulan asker ağırlıklı rejimin, hırsızlık, ganimet ve vurgun üzerine kurulduğunu, Ankara’ya bağımlı olan bu yapının, Kuzey Kıbrıs’taki yöneticiler tarafından istismar edildiğini dile getiren İzzet İzcan, “ Kamu ile özel sektör çalışanları arasındaki uçurumu yaratan, zenginden vergi almayan, kayıt dışı ekonomiye göz yuman, uyguladığı vatandaşlık siyaseti ile ülkeyi sorma gir hanına çeviren hükümetler ve onları seçtirten Ankara’daki iktidarlar, yaşananlardan sorumludur “ dedi.
Birbirinizle kavga etmeyiniz.
Kıbrıs Türk toplumuna birbiriyle kavga etmeme çağrısında bulunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, hepimiz ayni gemideyiz yalanına kimsenin itibar etmemesini, aç ile tokun ayni gemide olamayacağını, KKTC denilen vurgun ve soygun düzeninden kurtularak, barış ve demokrasiye ulaşmanın ana hedef olması gerektiğini vurguladı.
Mücadele birlikte verilmelidir.
Emek, barış ve demokrasi mücadelesinin birlikte verilmesi gerektiğinin önemine işaret eden İzzet İzcan, bundan yana olduğunu söyleyen sendika, sivil toplum ve partilerin, doğru siyasi hedefler koyarak, birlikte, ayrılıkçı ve taksimci politikalar karşısında mücadele etmesinin tek çıkar yol olduğunu vurguladı.