Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Milli piyango bileti üzerine, EOKA’cı askerlerin resimlerinin basılarak satışa sunulmasının fanatik, milliyetçi kesimlerin Kıbrıs’ın tarihinden ne kadar kopuk olduğunu ortaya koyduğunu belirtti.
“ Siyasi varlıklarını kan, gözyaşı ve nefret üzerine kuran fanatik kesimler, yarattıkları enkazı örtmek için her türlü yönteme başvuruyorlar “ diyen İzzet İzcan, “ Ersin Tatar gibi kesimler, bilerek ve isteyerek Kıbrıs Türk toplumunu tahrik ederek suni gündemler yaratıyorlar “ dedi.
Kıbrıs Türk toplumunun kimliğini sorgulayarak Ersin Tatar’ın haddini aştığını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, yapılanların ırkçılık olduğunu ve toplumu taciz ettiğini vurguladı.
İnsanımızın geleceğini karartan, ekmeğine saldıran, maaşlarını kesen gerici zihniyetin, gündem şaşırtmak için bilerek suni gündemler yaratma peşinde olduğunu belirten İzzet İzcan, yurtsever kesimlere tahriklere kapılmama çağrısında bulundu.
“ Halkın gündemi emek, barış ve özgürlüktür “ diyen İzzet İzcan, Ankara’nın kuklalarının bunu saptırmalarına izin vermeyeceklerini vurguladı.