BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halk desteği oluşmadan yapılan eylemlerin başarı şansı olmadığını belirterek, “ Yıllar var yapılan hatalar zinciri, bu hazin sonun yaşanmasının neden olmuştur “ dedi.
Mücadele yükseltilecek yerde bitirildi.
“ UBP-DP-YDP koalisyon hükümeti ve Ankara’daki rejim, emekçilerin haklı mücadelesini, toplumla çatışmaya dönüştürmeyi becermiş ve mücadelenin toplumun diğer katmanları ile doruğa çıkartılması gerektiği anda bitirilmesini sağlamıştır “ diyen İzzet İzcan, “ Bu noktadan sonra rejimin geri adım atmasını beklemek, ölü gözünden gözyaşı beklemektir “ dedi.
CTP’nin tavrı UBP-DP-YDP hükümetine can simidi olmuştur.
CTP’nin rejimin bir takım aparatları ile birlikte uzlaştırıcı bir misyon yürütmeye çalışması, sorunlara çözüm olmadığı gibi, sıkışan UBP-DP-YDP koalisyon hükümetine can simidi olmaktan öteye geçemeyeceğini dile getiren İzzet İzcan, yapılması gerekenin emek yanlısı güçlerin genel grev ve sivil itaatsizlik dahil ortak mücadelesi olması gerektiğini vurguladı.
İlhak politikalarının sistemli bir şekilde hayata geçirildiğine dikkat çeken BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Kıbrıs Türk toplumu özgürlük ve barışa ulaştığı noktada, Ankara’nın boyunduruğundan kurtulacaktır “ dedi.